selenintech@hotmail.com

2018 Airpreneurs Antalya Şampiyonu Olduk!

Havacılık ve uzay sektörünün lideri Boeing’in, Türkiye Girişimcilik Vakfı ile birlikte geçen yıl başlattığı, üniversite öğrencilerine yeni fırsatlar sunan Airpreneurs Programı bu sene son durağı olan Antalya’da Maritim Pine Beach Oteldeydi. Ufuk Batum moderetörlüğünde 2 gün boyunca eğitimler aldık. Ve İstanbul’da tüm şehir birincilerinin yarışacağı büyük finale katılmaya hak kazandık. Şimdi sizlere ekibim Skylanders’dan bahsetmek istiyorum. Öncelikle bendeniz Selen Antalya Bilim Üniversitesinde bilgisayar mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Diğer ekip üyemiz sınıf arkadaşım Etem. İnşaat mühendisliği mezunu Murat, şuan işletme okuyor. Bir diğer arkadaşımız Fırat, makine mühendisliği son sınıf KTÜ’de. Ve son ekip üyemiz Gamze, Erciyes Üniversitesi Biyomedikal mühendisliği 2.sınıf öğrencisi. Etkinliğin ilk günü kayıt ve kahvaltı ile başladık. Ardından girişimcilik üzerine çok güzel bir eğitim aldık. Türkiye’den çıkan başarılı startupların kurulma hikayelerini dinledik. Udemy ve Scotty gibi. Öğleye doğru takımlarımız oluşturuldu. Öğle yemeğine kadar takım ismimize ve fikrimize karar verdik. Birçok fikir bulunup Ufuk Hocaya danışarak onu bire düşürdük. Öğleden sonra kanvas iş modellemesi üzerine çalışmalar yaptık. O akşam artık fikrimiz iyice netleşmişti. Ayrıca Umut Çanak isimli arkadaşım tam olarak hayalimizdeki logoyu tasarladı. Çalışmalarını incelemek isterseniz sosyal medya linkini aşağıya bırakıyor olacağım. Etkinliğin ikinci gününde kahvaltının ardından ise sunum yapmanın incelikleri hakkında Ufuk Hocamızın değerli eğitimini aldık. Slaytları en çarpıcı ve güzel hale getiren Etem arkadaşımıza buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Saat 3’de herkesin slaytları toplandı ve random olarak bir sıralama seçildi sunum için. Jüri üyelerimiz ise çoktan yerlerini almışlardı. Heyecanlı bekleyiş başladı. Biz Skylanders ekibi olarak 3.sırada sunum yaptık toplam 6 takım ve 30 kişi yarışıyorduk. Sunumda ben ve Murat arkadaşım rol aldık. Tüm sunumlar bittikten sonra bir karar verme süreci oldu. Jüri üyelerimiz toplandı ve biz mola verdik o süreçte. Heyecandan içim içime sığmıyordu. Açıklanması için tekrardan salona toplandığımızda, değerli jüri üyelerimiz bütün ekiplere katılım sertifikalarını dağıttı. Ardından Ufuk Hocamız İstanbul’da büyük finalde yer alacak ekibi açıkladı. Askıda Bilet dediğinde ilk önce bir algılayamama ve şaşırma süreci oldu. Bunu atlattıktan sonra çığlıklara boğuldum. Bu programın bir parçası olmaktan ve Antalya birincisi olmamızdan ötürü çok mutluyum. Umarım İstanbul’da Antalya’yı en iyi şekilde temsil edebiliriz. Başta girişimcilik vakfına biz öğrencilere inanıp böyle güzel programlar yarattığı için ardından Boeing’e sponsorluğu için teşekkürlerimi sunuyorum.

Ufuk Batum Hakkında Bilgilendirme: 26 Mayıs 1967’de Ankara’da doğdu; ortaokul ve liseyi Robert Kolej’de üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde bitirdi. Daha sonra Clemson Üniversitesi’nin (ABD) kazandığı bursla işletme yüksek lisansı yaptı.

ABD, Fransa ve Türkiye’de farklı sektör ve kuruluşlarda yöneticilik ve genel müdürlük görevlerinde bulundu. Çeşitli kuruluşlarda, ticaret ve sanayi odalarında, sivil toplum kuruluşlarında ve üniversitelerde seminerler verdi, konuşmalar yaptı.

 

Umut Çanak: https://www.instagram.com/mikrooplazma/?hl=tr

share post :
 • Umut Çanak (mikrooplazma) Nisan 29, 2018 at 10:03 pm

  Birlikte nice başarılara, yolunuz açık olsun!

  • selen demir Nisan 30, 2018 at 12:28 am

   Çok teşekkürler arkadaşım!

 • Ali Bulut Nisan 30, 2018 at 11:45 am

  Hayırlı uğurlu olsun sizden her zaman böyle haberler duymak isteriz.

  • selen demir Mayıs 1, 2018 at 11:32 am

   çok teşekkürler..

  Leave a Reply