Herkese selam! Bugün sizlerle bloğumda başlatacağım yeni bir seriden bahsedip, serinin ilk yazısını sizlerle paylaşacağım.

Yapılan araştırmalara göre orta kademe yöneticilerin %45’i kadın, tepe yöneticilerin ise sadece %3’ü kadınlardan oluşuyor. Yüksek hacimli iş yöneten girişimciler ise kadın değil. Bunu değiştirmek için günümüzde insanlar daha bilinçli. Sadece kadınlara yönelik eğitimler, vakıflar kuruluyor. Ben de yeni oluşturacağım #bossbabe serisinde özellikle kadınların ama genel olarak herkesin gelişimine katkı sağlayacağını düşündüğüm içerikleri paylaşacağım 🙂 İlk bahsedeceğim ise Kagider’in bir projesi.

Girişimci ve başarılı kadınların toplumdan aldıklarını topluma geri vermeleri, genç kızlara ve kadınlarımıza destek olmaları için kurulan Kagider (kadın girişimciler derneği) harika bir proje başlatmış. Adı Düş Ortağım, mottosu ise yüksel ve yükselt.

Peki bu Düş Ortağım nedir? Düş Ortağım online bir eğitim platformu. Bir form doldurarak kayıt oluyorsunuz, üyeliğiniz onaylandığında size şifrenizi içeren bir mail geliyor. Ardından sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Sektörde başarılı ve söz sahibi olan kadın liderlerden adeta aile sohbeti havasında çok güzel bilgiler öğreniyorsunuz.

Girişimcilik, iş görüşmesi, cv düzenleme gibi çeşitli konularda verilen tüyolar ise kendinizi geliştirmeniz için gerçekten çok büyük bir şans. Ufuk Tarhan, Leyla Alaton gibi isimler eğitimciler arasında yer alıyor. Aynı zamanda tüm eğitimleri tamamlayanlar arasında bir çekiliş yapılıyor ve bazı hediyeler kazanıyorsunuz. Kitap, eğitmenlerle tanışma fırsatı gibi.

Eğitimlerin sonunda okunması gereken kitaplar ve izlenmesi gereken filmler ile ilgili kendi aldığım notları da sizlerle paylaşmak istiyorum. Sitenin linkini buraya bıraktım. Bu link üzerinden kayıt olabilirsiniz 🙂

Şimdi sizlerle önerilen kitaplar ve filmlerin bazılarından bahsedeceğim:

Kitaplar

-Çizginin Dışındakiler

-Sıfırdan Bire

-Kumral Ada Mavi Tuna

-Life 3.0

-Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Filmler

-İntern

-Umudunu Kaybetme

-The Life is Beautiful

-Oyunun Sonu

-The Post

Kagider’i Twitter’da takip etmek için tıklayın

Beni Instagram ve Youtube’da takip etmek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir