Uzun zamandır sitemde aktif olmadığımı biliyorum. Hayatım tam anlamıyla bir koşturmacaya dönüşmüş durumdaydı ama mutlu sonlandı tıpkı bir masal diyarındaymışım gibi hissettirerek. Yaklaşık 6 aylık bir süreç içerisinde 6 aşamadan geçtiğim Girişimcilik Vakfı burs programına katılma hakkı kazandım. İlk aşama bir cv skorlamasıydı, ardından Youtube’a amacımızı ve motivasyonumuzu 3 dk içinde anlattığımız bir video çektik. Buradan izleyebilirsiniz. Bir kişilik testi çözdük onun arkasından online mülakat gerçekleştirdik. Hepsinden sonra kişilik deseni testi ve son olarak yüz yüze mülakat vardı. O kadar şanslıydım ki mülakatımı Mehru Hanım ve Öykü Hanım ile yaptım ikisi de dünya tatlısı insanlar, heyecanım neredeyse oturduğum an sandalyeye geçmişti. Biraz Girişimcilik Vakfından bahsedecek olursak temelleri GiveBack kültürü üzerine kurulu bir vakıf. Sina Afra adında gerçekten efsane demenin bile az kalacağı bu ülkeye ve gençlerine güvenerek kendini ortaya koymuş ve bu vakfı kurmuş bir insan var. Bu topraktan aldıkları bilgi ve birikimi artık genç nesile aktarmak isteyen pırıl pırıl tam bir yıldızlar geçiti olan mütevelli heyeti… 12 ay boyunca sürecek maddi desteğinden daha önemli olarak sizi manevi olarak besleyip büyütüyorlar. Ailelerine dahil olduğunuz andan itibaren artık hayatınızın bir daha asla eskisi gibi olmayacağını anlıyorsunuz. 112.000 kişi içerisinden onca elemeye direnmiş senin gibi suyun üstüne çıkmayı başarmış 40 kişi, homojen bir dağılım..
Uçurumun kenarından hayatı izlemeyi sevmem, atlamak için değil sadece o heyecanı sevdiğim içindir. Her bulduğum yeni fikirde kan damarlarıma daha hızlı pompalanır, heyecan tüm vücudumu sarar. Kelebekler midemde o kadar yer eder ki yemek yemeyi unuturum. Tüm emeğini, vaktimi heyecanımı çevremde gözlemlediğim problemleri çözmek için harcarım. Bir girişimciyi ya da girişimci ruhlu insanı en çok kıran şey çevresindeki insanlarla aynı düşünce yapısını paylaşmıyor oluşudur. Bu kafa yapısını anlamak veya anlamayanlara anlatmak yorucu bir olaydır. Ama gelin görün ki sizin gibi olan heyecandan yerinde duramayan, asla savaşmaktan yorulmayan ve ortaya kendilerini koyan insanlarla aynı hedefte, aynı ortamda aynı savaştasınız ve en önemlisi aynı taraftasınız. Bu sefer güçlü taraf benim, Girişimcilik Vakfı ailesi benim gücüm.

Bu ailede olmaktan onur, gurur ve sonsuz bir mutluluk duyuyorum. Bu seçim sürecinde 6 ay boyunca bütün endişelerime ve gelen her mailde mutluluk gözyaşlarıma ortak olan ailem ve sevdiklerime çok teşekkür ederim.
Girişimci ruhlu her üniversite öğrencisine seneye başvurular açıldığında başvurmalarını tavsiye ediyorum. Kasım 1-2-3 tarihlerinde ilk fellow up’ıma katılacağım. Onun ardından da bir blog yazısı ve çekebilirsem bir vlog gelecek youtube kanalıma. Sosyal medyadan da beni takip etmeyi unutmayın!

Youtube kanalıma abone olmak için tıklayın!

Instagram sayfamı takip etmek için tıklayın!

Girişimcilik Vakfı sitesini görmek için tıklayın!

Girişimcilik Vakfı nedir videosu için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir