Final haftalarımda genel olarak sürekli bir şeyler yeme ihtiyacı hissediyorum. Bir yandan üzerimde yazın gelişinin baskısı diğer yandan sınav stresi… Bu ikisi arasında mutfak tek kaçamağım oluyor. Eminim yalnız değilim. Bir çoğunuz benimle aynı hisleri paylaşıyorsunuzdur o zaman sıkı durun, sizlere harika önerilerim var…

İlk olarak açlık bastırdığında, ilk aşamayı bir bardak soğuk suyla atlatmayı tercih ediyorum. İçine çeşitli kuru meyvelerden atarak su içmeyi eğlenceli hale getiriyorum. Son dönem favorilerim Freshbak Crispy’nin dondurarak kuruttuğu lime ve limon dilimleri.

Eğer sudan sonraki 15 dk içinde açlığım devam ediyorsa bu sefer alternatif ve sağlıklı seçeneklerime yöneliyorum;

-2 orta boy hurma ve iki ceviz (yaklaşık 150 kalori civarı)

-10-15 adet çiğ fındık ve bir küçük boy muz (yaklaşık 155 kalori civarı)

-2 küçük mandalina (yaklaşık 100 kalori civarı)

-1.5 su bardağı patlamış mısır (az yağ ve tuzsuz yaklaşık 100 kalori)

-Yarım muz ve bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi (yaklaşık 100 kalori)

Bunlar dışında son dönemde damak tadıma fazlası ile hitap eden aynı zamanda yemesi keyifli 2 favorimden bahsetmek istiyorum.

Biri Fresbak Crispy’nin ahududu, üzüm ve tarçınlı ballı elma kurusu. Öncelikle kuru meyvelerin asıl şekillerini kaybetmeleri ve sert bir hal almalarına karşı çıkan firma yepyeni bir bakış açısı getirmiş kuru meyveye. Yerken orijinal şekillerini koruyan meyveleriniz suya attığınızda özünü veriyor ayrıca ilave şeker içermemesi sağlığımız açısından önemli bir nokta. Kısaca cipsin yeni ve sağlıklı hali. Eğer siz de yedikçe mutlu eden günlük rutininizde yanınızdan ayırmayacağınız bir sağlıklı alternatif arayışı içindeyseniz bir bakın derim. Sitede indirimli/indirimsiz tüm ürünlerde geçerli %10 indirim için ‘selendemir’ kodunu kullanabilirsiniz. Ayrıca puan toplama sistemi ile yorum yaparak, oy kullanarak vs. puan toplayıp onları indirime çevirebilirsiniz. Aşağıya sitenin linkini ekliyor olacağım.

Bir diğeri ise rawsome barlar. Okulda, dışarda, çalışma masamda her yerde benimle beraberler. Anlık açlık krizlerine birebirler. Raw cacao ve cherry&peanut aromalıları favorim. İçlerinde eklenti şeker bulunmamakta. İsterseniz gelin içine yakından bakalım raw cacaonun. İçerisinde hurma, ciğ kaju fıstığı, çiğ badem, çig kakao tozu, karabuğday unu ve himalaya tuzu içermekte. Hiçbir katkı maddesi bulunmamakta. Raw cacao barı 138 kalori iken cherry&peanut ise 202 kalori içermekte. İlginizi çektiyse aşağıda linklerini bulabilirsiniz, ayrıca Carrefoursa, Migros gibi çeşitli süpermarketlerde satışta.

Sevgiler…

http://www.freshbak.com/

https://www.rawsome.com.tr/

2 comments on “Sağlıklı Kaçamaklar

  1. Merhaba Selen Hanım,
    Malesef biz erkekler siz bayanlar gibi sağlığımıza dikkat etmiyoruz. Bizim önceliğimiz kolay ulaşabilirlik ve lezzet oluyor.
    Ancak tavsiye ettiğiniz ürünleri deneyeceğim.
    Bilgi için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir