selenintech@hotmail.com

Sevgili 2019,

Herkese selam, 2019 yılına girdik ve ilk ayı bitirmiş bulunmaktayız. Final haftası ile başlayan ocak ayı, sonuçların açıklanması ve seyahatlerden dolayı çok verimsiz ve yolumu kaybetmiş bir şekilde geçti. Belki bu zamana kadar sizde kendinize koyduğunuz hedefleri yerine getirmek konusunda yeterince çalışamadınız o zaman size bir sır vereyim bende aynı durumdayım. Buna bir dur demek ve hayatımın kontrolünü tekrar elime almak için öncelikle okulum tekrar açılmadan yapmam gerekenler ile yüzleşerek işe başladım. Size de kendi hayatınızı yoluna koyma konusunda ilham olacağını umuyorum, iyi okumalar 🙂

Bu süreçte kötü beslenip beslenme düzenimi, hem de gece geç saatlere kadar çalışarak uyku düzenimi bozdum. Bunu düzeltmek için başlayabileceğim en güzel yer erken kalkmaktı. Erken kalkarak aynı zamanda kendime daha kaliteli zaman ayırabileceğim. Bunun için ilhamım tabii ki Barış Özcan’ın #40sabaherkenkalk isimli videosu oldu. Bugün itibari ile uygulamaya başladım aynı zamanda sosyal medya hesabımdan her gün paylaşım yapacağım uyandığımda sizde benimle beraber motive olup, gerçekleştirmek isterseniz erken kalkma challengenı instagram sayfam için tıklayabilirsiniz.

Bir başka nokta ise bilgisayar mühendisliği okuyorum, programlama sürekli tekrar edilmezse insanın pratikliğini, hızını ve hatta bilgisini kaybedebildiği bir alan. Ondan dolayı kendimi ve sizleri motive etmek amaçlı #100daysofcode challengena başladım. Her gün neler yaptığımla alakalı post paylaşıyor olacağım, aynı zamanda 2 haftada bir ne kadar yol kat ettiğim ile alakalı bir blog yazı yazmayı planlıyorum.

Geçen yıl kitap okumayı çok sevdiğim halde gerçekten çok az kitap okudum ve bu sene kendime meydan okuyarak 30 kitap hedefi koydum. Okuduğum kitaplar hakkında arada blogda inceleme yazıları yazacağım. Aynı zamanda gene instagram hesabımdan veya goodreads hesabımdan paylaşımda bulunacağım. Sizleri de beklerim 🙂

Son olarak bu sene için blog paylaşım planlarımdan biri de yeni bir seri başlatmak. Biliyorsunuz girişimcilik ve startup furyası ile kasıp kavruluyor şuan ortalık. Bende kendi startup’ını kurma yolunda olan genç bir girişimci olarak okuduklarımı, araştırdıklarımı, öğrendiklerimi ve en önemlisi çevremdeki diğer genç girişimcilerle yapacağım röportajları paylaşmayı planladığım bir seri. Kısaca girişimcilik serüvenime sizleri de dahil edeceğim.

Youtube kanalım içinde yeni içerikler yolda lütfen abone olmayı unutmayın 🙂 selenintech

Umarım hedeflerimize ulaşmak için hep beraber çalışacağımız harika bir yıl olur beni takipte kalın 🙂

Leave a Reply